OK. Quick story to relate. No names. I recent went to buy my favorite bulk blend, and the vendor said they only had 28 oz. left in bulk. So I entered 28 on the amount and clicked submit. This came to $86 or $3.07/oz. Or $49/lb. But the vendor was selling the same blend for $30/lb. I called & was informed HOW you enter the amount is what determines the price. So I entered three separate line items on the order. 16oz., 8oz. and 4oz. Now the total came to $56 total. Big difference. Buyer beware!